רהיטים כיצד בוחרים?

רהיטים כיצד בוחרים?

איך לבחור רהיטים? ובכן, אנחנו לא יודעים. אנחנו רק מנחים ומכוונים והדרך שלך תתגלה בצורה ובאופן האותנטי שלה. כן, כן – אנחנו יכולים רק לכוון אותך לעקרונות מסוימים. הבחירה, והדרך לבחור – כולה שלך. בכתבה זו, נציג טיפים פשוטים שיש שיגידו שיכולים לעזור ולכוון. ניתן לקחת מכאן מה שמשרת בתהליך.

אז איך בעצם בוחרים רהיטים בימינו (ובכלל)?

לא משנה אם אנחנו יודעים, או שלא – איך לבחור רהיטים, כאשר אנחנו עומדים מול האפשרות לכך – אנחנו יכולים לגלות שזה דיי… מרגש. לא כולם יתרגשו מן המעמד, אולי יש כאלו שיחשבו שזו משימה, או משהו שצריך לפתור ולהזיז מהדרך. ואנחנו יכולים להבין את הסנטימנט. ועם זאת, יש לציין שמדובר במעמד שמאפשר לאנשים להגדיר ולשנות מחדש את העיצוב הפנימי (ואף החיצוני) – על ידי בחירה של שלל אלמנטים שונים שישפיעו על החלל. בין אם מדובר על סגנונות עיצוב, צבעים, פריסות, חומרים ומה לא. יש בחירות אינסופיות – לא רק ברמת המשאבים הקיימים, אלא השילובים והשימושים הגאוניים שניתן לעשות בכל אחד מהם.

בחירת רהיטים חיים

על כן, מה יכול לעזור לנו לבחור את האפשרויות המתאימות לנו? ובכן, כמו ברבות מהבחירות האחרות שנוכל לעשות בחיינו – העניין הוא לא לנסות ולבחור את הטוב ביותר מבחינה רעיונית או אידיאולוגית, או מבחינת מה שמישהו חיצוני היה מכנה כטוב  – אלא דווקא מבחינת החיים והאנרגיה החיובית שהפריט מוסיף למרחב. כלומר, אם הוספנו רהיטים, והחלל מרגיש טוב יותר, סביר להניח שהם מתאימים למרחב ואפילו לנו. זה קצת כמו עם אנשים – אם הוספנו אדם לחדר, והחדר מרגיש טוב יותר – סביר להניח שהוא הן מתאים לחדר, והן לחברתנו. אפשר לבדוק זאת כאשר אנחנו בוחרים את הרהיטים שלנו. לא רק "מה אמא הייתה אומרת על הספה", או "מה השכנים, או הכותבים במגזין היו אומרים", אלא – כמה זה מחייה את המרחב.

שכן, בסופו של דבר – מישהו אמור להיות בו, וכדאי שהמישהו הזה ירגיש טוב בעת שהותו (וזו כמובן, רק המלצה). אלמנט החיות, יכול למקד את בחירתנו. זה נחמד שמשהו נראה טוב, מגיע מבית (מעצב) טוב, ובאופן כללי יכול להתאים ולהיות נוח – אלא, האם הוא מתאים? האם הוא מוסיף חיות ואנרגיה חיובית? האם אנחנו נרגשים ומלאי השראה לבחור בו? שכן, עצם היכולת שלנו להיות ערים לרובד הזה, יכולה לספק מסננן מיטיב ויעיל במיקוד האפשרויות לבחירת רהיטים לחלל.